• Pracovné odevy
 • Zváračská škola

                                                         

 • Ponúkame Vám novú radu zváracieho invertora MMA 400G s IGBT technológiou od RILON-u, ktorý je určený pre zváranie obalenou elektródou s výstupným zváracím prúdom nastaviteľným v rozsahhu 40A - 400A (ampérov). Vysoký zaťažovateľ 400A / 60% ho predurčuje pre náročné zváracie práce, práce v teréne na montážach ale hlavne vo výrobných prevádzkach.

  924,00 €
  Skladom
 • Ponúkame Vám nový radu zváracieho invertora MMA 315G s IGBT technológiou od RILON-u, ktorý je určený pre zváranie obalenou elektródou s výstupným zváracím prúdom nastaviteľným v rozsahhu 40A - 315A (ampérov). Vysoký zaťažovateľ 315A / 60% ho predurčuje pre náročné zváracie práce, práce v teréne na montážach ale aj vo výrobných prevádzkach.

  546,00 €
  Skladom

Follow us on Facebook

Zváranie MMA – Elektródové zváranie – zváranie obaľovanými elektródami . 

Princíp:

Dotykom elektródy so základným materiálom vznikne elektrický skrat, ktorý pri vhodných podmienkach zabezpečí vznik elektrického oblúka.  Elektrický oblúk následne umožňuje ďalšie odtavovanie jadra elektródy. Podmienky pre zabezpečenie stability horenia elektrického oblúka vytvára obal jadra elektródy. Okrem uvedeného zabezpečuje obal elektródy ochranu zvaru – zvarového kovu pred pôsobením atmosféry a jej plynov (kyslík, vodík, vlhkosť ...) a taktiež môže ovplyvniť zvarový kov pridávaním špeciálnych prvkov do zvarového kúpeľa, čí môže zmeniť mechanické a chemické vlastnosti zvaru.

TOPlist