• Pracovné odevy
 • Zváračská škola

                                                         

 • Invertor PUMA 2000 POWER Invertor PUMA 2000 POWER zvára obal’ovanou elektródou MMA, je určený pre priemyselné a profesionálne použitie, je vhodný i pre použitie vonku.

  438,00 €
  Skladom
 • Elektróda ESAB OK 48.00 Najrozšírenejšia bázická elektróda na zváranie nelegovaných a nízkolegovaných ocelí, predovšetkým P235/S235 až P420/S420 a iné. Použiteľná  na všetky polohy zvárania s výnimkou polohy zhora nadol. Obal so zníženou navĺhavosťou dáva húževnatý zvarový kov s nízkym obsahom vodíka odolný proti praskaniu. Cena za balenie

  18,58 €
  Skladom
 • Kvalitný MIG MAG horák s širokým sortimentom náhradných dielov Horák určený na zváranie do 290A

  82,50 €
  Skladom
 • Invertor PEGAS 200 E VRD Zvárací invertor je konštruovaný v súlade s modernými trendmi v danej kategórii. Má vynikajúce užitkové vlastnosti v porovnaní s veľmi priaznivou obstarácavou cenou, ľahkú obsluhu, malú hmotnosť a vysoký výkon. Má istenie a je kompatibilný s elektrocentrálami. Rýchlospojky 13 mm (pre káble s prierezom 35 - 50 mm2)

  327,00 €
  Skladom
 • Zvárací invertor pre zváranie hliníka, nereze a uhlikových ocelí metódami TIG AC/DC a MMA Stroj PEGAS AC/DC smart je určený pre špecializované zváracie aplikácie so širokou škálou zváracích prác. Výbavou sú určené predovšetkým pre zváranie metódou TIG. SMART - malý, ľahký, prenosný, hmotnosť len 8,5 kg.

  814,56 €
  Skladom
 • Ide o stroj s rovnakým výkonom ako PEGAS 200 T HF, ale doplnený o PFC technologiu. PFC zajisťuje bezproblémovú prevádzku na veľmi dlhých predlžovacích kábloch, generátoroch prudu alebo v miestah s kolísajúcím napätím.

  948,00 €
  Skladom
 • Stroj PEGAS 200 AC/DC Pulse OVO je profesionálna zváračka, ktorá vďaka širokým možnostiam nastavení a jednoduchosťou panela, je veľmi dobrou voľbou či už pre údržby, zámočnícke dielne, umelcov ale aj domácich kutilov, ktorí majú vyššie nároky na kvalitu a profesionalitu zvárania. Je to zváračka za veľmi prijateľnú cenu so širokými možnosťami nastavení pre...

  1 328,88 €
  Skladom
 • CRISTAL E316L rutilová obalená elektróda pre zváranie austenitických Cr-Ni-Mo ocelí. Znížená tvorba dymových splodín a nízký obsah chrómu VI zlepšuje pracovné prostredie pre zvárača. Je výhodné ju používat v stiesnených priestoroch a pri obmedzenom použití odsávania.

  11,90 €
  Skladom

Follow us on Facebook

Zváranie MMA – Elektródové zváranie – zváranie obaľovanými elektródami . 

Princíp:

Dotykom elektródy so základným materiálom vznikne elektrický skrat, ktorý pri vhodných podmienkach zabezpečí vznik elektrického oblúka.  Elektrický oblúk následne umožňuje ďalšie odtavovanie jadra elektródy. Podmienky pre zabezpečenie stability horenia elektrického oblúka vytvára obal jadra elektródy. Okrem uvedeného zabezpečuje obal elektródy ochranu zvaru – zvarového kovu pred pôsobením atmosféry a jej plynov (kyslík, vodík, vlhkosť ...) a taktiež môže ovplyvniť zvarový kov pridávaním špeciálnych prvkov do zvarového kúpeľa, čí môže zmeniť mechanické a chemické vlastnosti zvaru.

TOPlist